Srpen 2013

Jezdecký deníček 28.8

28. srpna 2013 v 19:08 | Mrs.Elís |  Jezdecká deníček

Dneska to stojí za článek. Tak jsem se rozhodla napsat vám sem po dlouhé dbě jezdecký deník...


Dneska ráno lilo. Stále jsem, ale doufla, že se počasí zlepší. Nakonec, i když jsem měla jet s kamarádkou Johankou, jsem jela s taťkou autem. Přišla jsem jako 2. Narazila jsem tam na super holku Janičku. Je to moje super kámoška z koní. Přišla jsem a šla Janničce pomoct naložit seno. Potom jse ho odvezly poníkům. Poníci se hned řihnaly. Pak už se scházely ostatní. Dneska jsme místo vyjížďy měly přirozenou komunikaci. Mšla jsem radost. Hedvika ( Jedna s trenérek ) nám ukazovala s jejím koníkem Dennym přirozenou komunikaci. Líbilo se mi to. Pak skoušel skok ve volnosti. Všechno bylo moc pěkný. Pak jsme to zkoušely mi. Přivedli Leru, Bongyho a Daníka. Hedvika půjčila Dennyho. Já šla k Dennymu. Všechno jsem zvládla.Byl to moc šikovný koník :). Dennyho jsem odvedly s Terkou a Jančou do výběhu a šly na chvilku pomoct, než to zatím udělají ostatní. Pak jsme šly na oběd. Všichni jsme si povídali. Všude je rušno a já tyhle lidi mám moc ráda. Jsme super skupina. Pak jsme si povídaly. Byl polední klid a hned po tom přijelo překvapení :). Maruška! Moje nejlepší trenérka :D!
Moc na ní čas nebyl, protože jsme skládali uzdečky. Ale nakonec jsem jí složila i rozložila. Pak jsme se nasvačili. Šly jsme si pro koně společně s Johankou. Jely jsme spolu parkur. Johanka měla Dennyho a já Madlenku. Koně jsme vyčistili a pak nastrojily. Šly jsme do haly a připravily jsme si třmeny. Vyrazily jsme krokem. Šly jsme pěkně krokem přeš kavaletky. Pak jsme na klusaly a to učinilo můj 1. pád za tábor. Protože, Madlence sedlo pořádně nesedí, tak jsme klusali a já se Hedviky ptám: Hedvi, nepřetáčé se semnou to sedlo? A spomalila jsem do kroku a pak... Se sedlo přetočilo a já letěla dolů :D. Dostala jsem hroznej záchvat smíchu. :D. I Hedvika :D. Spolu jsme se smály všechny. Šla jsem si tedy pro Feldy sedlo. To už bylo dobrý. Hedvika nám tedy postavila překážku a skákaly jsme. Bylo to super. Až to jedné doby. Nacválaly jsme a Denny skočil překážku a s kavaletama před tím. Já jsem koukala a Madlenka to pěkně přeskočila. Pak jsme jely další kolo. Denny to přskočil a pak skočila stráááááášně vysoko :D. Ale jako fakt to byl jump :D. A já na to nebyla připravená a přeletěla jsem Madlence přes hlavu. To jsem chytla záchvat smíchu znovu :D. Hedvika se zase začala smát. Johanka se, ale bála jestly mi něco není. Pak jsme ještě chvilku skákaly a pak krokovaly a najednou slyšíme: Péťo, Hedviko! Janička si vyrazila dech! Ale je v pořádku. Holky spadly z voltiže. Ale všechno bylo v pohodě. Pak jsem Madlenku dala Vítkovi a šly jsme pracovat. Pak, když jsme to měly hotové, pomohla jsem Vítkovi odstrojit Madlenku. Pak jsem nandavala seno a pak jsme s holkama skákaly na balících. Pak jsme jely s mamkou a Johankou domů. A zítra máme s Johankou voltiž! Držte nám palce, ať neskončíme jako když jely Janička s Jelčou XD!

Mějte se pp :D
Mrs.Elís

Zítra jedu na soustřeďko

25. srpna 2013 v 14:05 | Mrs.Elís |  Adminka Mrs.Elís píše...
Ahooojky lidičky! Zítra jedu na soustřeďko do místa, kde jsem viděla Tašu naposled! Ale já jsem to všechno přemohla a jedu na soustřeďko, kde to chci pořádně rozparadit! :D Moc se těším, prtože tam bude většina lidí co znam :).

Mňamky pro koně :).

24. srpna 2013 v 11:01 | Mrs.Elís |  Mňamky pro koně
Ahojky! Tak jsem našla nějaké recepty na palsky pro koně. Budu skoušet pro koníky do Jitřenky. Pojedu tam od Pondělka na soustřeďko :). Pak vám v dalším článku něco k tomu ještě písnu. :).

Nějaké obrázky :).

24. srpna 2013 v 10:32 | Mrs.Elís |  Obrázky koní
Ahojky. Nevím co přidat, a tak přidávám nějaké obrázky :).

Jízda na ponících (Pouťová atrakce) Zábava nebo týrání?

23. srpna 2013 v 10:03 | Mrs.Elís |  Adminka Mrs.Elís píše...
Ahoj. Dneska bych dala článek o pouťové atrakci "Jízda na ponících". Když jsem byla malá, tak jsem jezdila také. Myslím, že to skoro každý z vás se sem tam svezl. Ale když si to schrnem, tak zdá se vám to zábavné? Mě už vůbec! Poníci jsou natlačení v jednom mrňavém kole, kde chodí celý den do kola a to většinou bez přezstávek. Bez vody a většinou i bez krmení. O kopyta se jim většinou ani nestarají....

Vyhlášení vítěze :)

23. srpna 2013 v 8:36 | Mrs.Elís |  Adminka Mrs.Elís píše...
Ahojky. Tak jsem se sem přece jen odpoledne nedostala, a tak vám to sem píšu teď ráno :). Myslím, že jste si soutěž užily, ale i trochu potrápily hlavičky :). Všichni jste se snažily, i když vám občas nevyšel čas. Všechny vás musím pochávalit, pokud jste nehladaly na internetu, či knížkách, vaše znalosti jsou fakticky dobré :). Tak to nebudu dál protahovat.... :). Myslím, že už to určitě chcete vědět :D!

Dneska to vyhlásím :)

22. srpna 2013 v 11:09 | Mrs.Elís |  Adminka Mrs.Elís píše...
Ahojky. Tak dneska vám napíšu výsledky soutěže. Celkové body. Odpoledne se připravte :).

Mějte se a těšte se!

Mrs.Elís

9.kolo soutěže

20. srpna 2013 v 13:04 | Mrs.Elís |  Adminka Mrs.Elís píše...
Ahojky. Tak dneska se do toho znovu ustíme. Pokud něco nepochopíte, tak napište. A já vám to vysvětlím.


Jak můžeme otestovat funkci krevního oběhu? 4 body


Jak rozeznáme to jestli je kůň vyděšený nebo divoký? 5 bodů


Jakou teplutu by kůň měl normálně mít? 3 body


Vyjmenujte alespoň 3 druhy podkovářských nástrojů. 2 body


Jaké pomůcky používíme k mytí koně? Bereme v úmyslu i mytí hřívy a ocasu. 3 body


V čem spočívá Drezura? 2 body


Vyjmenujte 3 nevhodné rostliny pro koně ( Tedy ne jedovaté). 4 body


K čemu slouží mikročip? 4 body


Jak rozeznáme kvalitní seno od nekvalitního? 4 body


Jak poznáme, jestli je klisna březí? 3 bodyTakže přeji hodně štěstí :).
Mrs.Elís

8.kolo soutěže

19. srpna 2013 v 13:15 | Mrs.Elís |  Adminka Mrs.Elís píše...
Tam se můžeme pustit do 2.kola.

Vyjmenujte alespoň 3 zlozvyky koní. 2 body za každé 3 zlozvyky.


Vyjmenujte 5 různých závodních disciplín. 4 body.


Vyjmenujte 3. vhodné rostliny pro koně. 2 body za každé 3 rostliny.


Vyjmenujte 3 způsoby označování koní. 5 bodů.


Vyjmenujte 2 podklady pod podestýlku. 2 doby za každé na podklady.


Vyjmenujte 2 ochrany pro koně proti mouchám. 2 body.


Vyjmenujte 2 barvy koní. 1 bod za každé 2 zbarvení.


Co znamená, když má kůň uši do zadu? 3 body


Co může koni udělat Tis Červený? 4 body.


Vyplňujte a hodně štěstí!

Soutěž prodlužuji do neděle :).

19. srpna 2013 v 12:53 | Mrs.Elís |  Adminka Mrs.Elís píše...
Ahojky! Tak nakonec jsem se rozhodla udělat 2.kolo :).

Bude to už těžší.

Jinak musím vás pochálit, jak se vám včetra podařilo kolo.

Všichni jste byli dobří :).

jdu to přpravit ;)- zatím pp